| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat parchet intra intr-o camera de 7m lungime si 2.50m latime si cam cat ma costa?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Camera are 17.5 mp, dar mai apar si pierderi, in functie de dimensiuni si model. Oricum parchetul se vinde la cutie, deci va trebui sa iei putin mai mult.
Preturile incep pe la vreo 17 lei mp si ajung la 200, in functie de tip, model, calitate, grosime etc. Nu uita sa adaugi accesoriile, repsectiv vreo 18 m de plinta, accesoriile pentru prinderea si imbinarea acesteia, folia sau adezivul, dupa caz, solutie pentru impermeabilizarea rosturilor, iar daca e nelacuit, slefuirea (raschetarea) si lacul.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
17, 5 mp de parchet, iar costul, depinde de bugetul tau/pretul parcgetu; ui/si meseriasul care ti-l monteaza.
http://www.bricostore.ro/40030-parchet-laminat
http://parchetlaminat.page.tl/LISTA-DE-PRETURI.htm
uite preturi sa iti dai seama.
O seara buna:)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inmulteste lungimea cu latimea si afli suprafata.Pe fiecare ambalaj este trecuta suprafata pe care o acopera in functie de marimea pieselor componente.Mult noroc.

| CINCA a răspuns:

Intra 17 metri patrati si jumatate si costul depinde de ce parchet alegi.