| imihaistoian a întrebat:

Cam cati metri patrati iti trebuie pentru o familie cu doi copii?

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Sunt familii cu doi sau multi copii care cresc intr-o garsoniera, deci nu exista un minim absolut. Un minim decent nu l-as transforma in metri patrati, ci in numar de camere. Pentru o familie cu doi copii eu zic ca un apartament de trei camere ar fi necesar pentru un confort minim, insemnand o camera de zi, o camera a parintilor si o camera a copiilor. Nu cred ca sexul diferit al copiilor impune camere separate, dar daca exista posibilitatea, foarte bine.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Eu in anii 88-91 am crescut 2 ingerasi in 15mp(poate si mai putin) si eram multumitiimportant era ca aveam un acoperis/un pat/un sifonier/masasi tv, era spatiul ingust, dar astea erau conditiile la acea vreme, in 91 am primit apartament de 60mp si au crescut si jucat in voie, important este ca ambianta sa fie la orice ora/dragostea si curatenia..in rest ar mai conta ceva?
Astazi stam la curte, casa este destul de mare, dar crezi ca stam in toate camerele? nici pomeneala.
O zi frumoasa sa ai
Si Paste fericithappy

| aditimus a răspuns:

60-80 minim!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa inteleg ca va referiti la un apartament?
Daca sint de acelasi sex, 47-54 mp. Daca sint de sexe diferite (au nevoie de camere separate), atunci in jur de 60 mp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat sa va simtiti bine, nu este un standard

| DanielVălean a răspuns:

Cel putin 60.

| PuținConteazăNumele a răspuns:

100 mp