| imihaistoian a întrebat:

Cam cati metri patrati iti trebuie pentru constructia unei case?

Răspuns Câştigător
| KaterinkaBoy a răspuns:

Daca ne referim doar la suprafata construita(latime ori lungime) depinde.O casa decenta, perfecta pentru o familie poate avea intre 80-120 de metrii patrati.Acum depinde si de partea financiara. Daca iti permiti iti poti face un palat in miniatura de 5-600 metrii patrati doar ca iti trebuie un venit constant ca sa iti permiti sa-l incalzesti pe tot iarna(pe langa celelalte utilitati).

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

O casă standard şi bună ca preţ!
Curte 4-500 metri pătraţi
casa 80-100-metri pătrţi
Spor la muncă!

| LIN2010 a răspuns:

Cati metri patrati, de...ce? La construirea unei case este nevoie de multe, care se masoara in metri patrati(pardoseli, pereti, tavane, acoperis, si nu in ultimul rand suprafata de teren). Respecte

| s3v3n7 a răspuns:

Inainte de a-ti face o casa, recomandat ar fi sa te consulti cu un specialist in constructii.

| sebyHVA a răspuns:

Pai iti trebuie niste dimensiuni (h, L, l) ca sa calculezi...happy

| bass75 a răspuns:

Minim 70 metri patrati