| remus2022 a întrebat:

Cand fac focul la teracota emana un miros care ma ameteste si ma doare capul, de ce oare emana mirosul? Ce e de facut?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu e etanșă soba, sau coșul de fum.
Cheamă un sobar sau o firmă autorizată pentru întreținerea coșurilor de fum.

| Freya1 a răspuns:

Chemi un hornar sa curețe hornul și sa îl aprindă. Plus o curățare temeinica a sobei și verificata dacă nu scapă monoxid.

Nu e ok sa stai sa, poți sa mori.
Tu nu știi ca toate astea trebuie verificate și curățate regulat?

| AdioTPU a răspuns:

Posibil sa nu fie scuturat coșul sau sa fi băgat tu în sobă plastic sau alte chestii atunci când ai incercat sa aprinzi focul.