| Holyman a întrebat:

Am o problema in zona intima(barbat)! Penisul meu emana un miros foarte urat insa nu tin sa mentionez ca nu am nici un fel de dureri in zona genitala doar mirosul care ma deranjeaza! Un prim lucru pe care al trebui sa il mentionez este ca atunci cand decalotez penisul in locul unde se termina capul acestuia chiar unde se strang bacteriile,am niste bubite pe de-a locuri care cred ca ele in contact cu smegma emana acel miros! Stiu ca acest factor este din cauza igienei cu care am avut o problema in trecut cand eram mai mic! Dupa ce ma spal, acel miros dispare si reapare urmatoarea dupa amiaz(depinde)! Stiu ca exista un tratament sau ceva insa nu l-am gasit! Nu prea vreau sa merg la un medic pentru ca parintii mei nu stiu(am 15 ani)si imi este cam rusine! Niste sfaturi sau unu lucru care m-ar putea determina sa aflu ce anume este acest miros cum se numeste si cum se trateaza m-ar face foarte fericit! Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te speli foarte rar, la varsta ta este necesar sa te speli minim de doua ori pe zi (dimineata si seara). iar daca simti acel miros, spala-te de 4 ori pe zi, nu trebuie sa te limitezi la minimul acceptat. nu exista nici un motiv sa stai mai mult ed 12 ore nespalat. acel miros provine de la smegma care rancezeste daca sta prea mult la aer (maximul acceptat este 12 ore)

| miuuuuxd a răspuns:

Spala-te cat mai des si schimba-ti lenjeria zilnic