| anonim_4396 a întrebat:

Care e cea mai usoara metoda de a inlatura piatra de pe cada de baie si faianta?

10 răspunsuri:
| florar a răspuns:

Cu detergent adecvat de la orice supermarket.

| stef3530 a răspuns:

La selgros se gaseste o solutie numita benfato este foarte buna

daniela
| daniela a răspuns:

Eu folosesc cif verde

| angella1972 a răspuns:

Eu imbib un burete in otet, apoi trec partea mai moale prin bicarbonat de sodiu si frec suprafetele calcaroase cu acest amestec.la fel si aragazul si oalele de inox, pentru ca devin curate si stralucitoare

| tee a răspuns:

Cu Otet.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Solutiile de la SANO sunt excelente...

| daniela_1443 a răspuns:

Ciful este cel mai bun

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Detartan de la farmec

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Detartan fabricat la farmec

| hapy a răspuns:

Cand nu reusesti cu solutii chimice incearca cu smirghel fin cu baza textila nu hartie.la mine a mers.