| wannabe a întrebat:

Cam cat costa de renovat o baie de 20 de metri patrati cu gresie,faianta,instalat cada,chiuveta,wc, oglinda?

Răspuns Câştigător
| LIN2010 a răspuns:

Pentru asa baie mare(chiar foarte mare), in funtie de cada aleasa si de calitatea materialelor costul va fi undeva intre 15000 si 20000 de lei, cu manopera inclusa.Respecte

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Singurul lucru cat de cat exact in problema asta este manopera. Se plateste 20-25 de lei mp pentru gresie si faianta, cam 150 de lei de obiect pentru instalatia sanitara, 50 de lei de aparat pentru instalatia electrica.
Insa costul total variaza atat de mult incat nu iti va putea da nimeni un calcul exact. Am mai spus-o si aici pe TPU, am vazut cabine de dus cu 30.000 de euro. Un mp de faianta poate costa sub 10 lei sau poate costa cateva sute bune. Un dulapior de baie poate fi 100 de lei, un mobilier la comanda pentru o baie atat de mare poate costa sute sau chiar mii de euro. Chiar lasand extremele la o parte, preturile sunt atat de diferite incat nu se poate vorbi altfel decat pe concret.
Poti intra pe www.dedeman.ro, au preturile pentru toate produsele si iti va fi mai usor sa iti calculezi un buget, alegandu-ti exact obiectele si placile ceramice de care ai nevoie.

| neutrino a răspuns:

Pui WC-ul in sufragerie? Te poate costa si 1000 euro, dar si 5000 de euro, sau chiar mai mult. Tu alegi!

| Blamely a răspuns:

Aproximativ 1000 de euro îți ajung.

| TeckTonik997 a răspuns:

Depinde si de mester si de ce materiale si mobila cumperi. Fara 30-40 de milioane (lei vechi) nu scapi, daca renovezi chiar tot ce contine baia aia.

| Raulbootcamp a răspuns:

Pai depinde cate de mult costa gresia, cada wc, etc