| anonim_4396 a întrebat:

Care e planta aia care apare in filmele americane de Craciun? Ei ii zic  holly, e vorba de poinsettia?

6 răspunsuri:
tundenana
| tundenana a răspuns:

Craciunita se numeste... la noi din casa nu lipseste craciunita de Craciun... e un simbol, in plus e asa de frumoasa...

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Unii ii spun Craciunita, pentru ca are frunze rosii, care apar doar in preajma Craciunului si altii ii spun Steaua Craciunului, dar la noi la romanii in florarii se stie de Craciunita.

mlm
| mlm a răspuns:

Din pacate dragii mei va inselati cu totii acea planta nu se cheama craciunita, se numeste "steaua craciunului", sau craciunita Poinsettia, daca spune-ti simplu craciunita se va intelege alt ceva.Ptr a ma face inteleasa de voi va voi da un site unde veti putea vedea adevarata craciunita:
http://home-and-garden.webshots.com/album/569718464ufEpIx

eileen
| eileen a răspuns:

Craciunita?

| Beatrice_6624 a răspuns:

E craciunita cu frunze rosii de craciun si holly e sfant

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu sa fie marihuana?