| SERIALS a întrebat:

Care este dimensiunea minimă a unei camere de închiriat?
Precizez că am închiriat o cameră mică cu aceste cerințe:

* lungime: 3, 47 m

* lățime: 2, 38 m

* 3, 47 m x 2, 38 m = 8, 25 metri pătrați (metrul pătrat)

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Eu am stat o luna in una chiar mai mica, 3, 50x1, 70, si nu m-a deranjat ca era zona excelenta si pret mic. Aveam doar un pat, trei rafturi si un frigider cu tv pe el ☺. Nu am rămas fiindca mirosea ca la o vopsitorie, a diluant.
Daca nu suferi de claustrofobie, e bine. Poti sta acolo. Sper ca te-costa chiria si pe tine mai putin decat la o camera normala, altfel nu merita sa te chinui intr-un spatiu mic.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu scrie nicaieri cat este dimensiunea minima! Poti sa inchiriezi si una cat patul si sa iesi pe fereastra.

| Yuoia a răspuns:

Asta este doar camera. Mai ai si baie si (macar) o chicineta drept bucatarie?

| zilog a răspuns:

Se poate pune pat etajat cu 4 pat-uri :))
Dacă este dragoste înțelegere bunătate bun-simț încap
altfel nici măcar unul singur nu poate încăpea
https://www.youtube.com/watch?v=uwhDYhV1_yw&list=RDvxDFtFGUYag&index=3

| Roberrt21 a răspuns:

Depinde, de cate persoane o sa stea in camera, cât timp, daca ai fost doar tu, eu zic ca e ok camera, este putin cam mica, dar pentru o persoana este ok. O zi bună!