| 1hellotpu1 a întrebat:

Camera mea are 4, 34 m latime si 3, 85 lungime (aproape patrat). Vreau sa sa calculez aria in metri patrati. (Doream sa incadrez asta la fizica dar nu exista).Va rog raspuns cat mai repede.

16 răspunsuri:
| fresHZoNe a răspuns:

Cum se calculeaza aria? Aria=Latura mare * latura mica

| johnnny123 a răspuns:

Si unde te-ai impotmolit? Nu stii sa inmultesti 4.34 cu 3.85?

| 1hellotpu1 explică (pentru johnnny123):

Foarte amuzant.In loc sa iti bati joc de altii ai putea vorbi frumos.
Am si eu zile grele.Suntem aici sa ne ajutam nu sa radem de noi. Daca asa, de ce mai esti aici?

| johnnny123 a răspuns (pentru 1hellotpu1):

Chiar daca nu ti-ai dat seama, eu incercam sa te invat cum se calculeaza.

Dar acum serios, nu stii sa deschizi un calculator si sa inmultesti 4.34 cu 3.85?

| 1hellotpu1 explică (pentru johnnny123):

Stiu deja sa inmultesc mi-a dat 16, 709m^2
Dar doar spuneam.

| johnnny123 a răspuns (pentru 1hellotpu1):

Pai si atunci ce rost a mai avut intrebarea?

| 1hellotpu1 explică (pentru johnnny123):

Eu nu ma iau ca truli luli dupa net ca ar fi dezastru dar orice om are nevoie de ajutor

| 1hellotpu1 explică (pentru johnnny123):

Sa vad daca lumea raspunde happy

| 1hellotpu1 explică (pentru johnnny123):

De aceea : )

| sierra1 a răspuns (pentru 1hellotpu1):

"Chiriac_Maria_1970 :... Vreau sa sa calculez aria in metri patrati"

"Chiriac_Maria_1970 : ..Stiu deja sa inmultesc mi-a dat..."

"johnnny123 (pentru Chiriac_Maria_1970): Pai si atunci ce rost a mai avut intrebarea?

"Chiriac_Maria_1970 : Sa vad daca lumea raspunde "
e clar că n-ai ce face! asta e definiția tipică a spam-ului!

| 1hellotpu1 explică (pentru sierra1):

Spam e atunci cand e ceva repetat.Nu fi rau cu oamenii caci karma se intoarce.

| sierra1 a răspuns (pentru 1hellotpu1):

" caci karma se intoarce." - ete fleoșc!

| 1hellotpu1 explică (pentru sierra1):

Haha.Eu cred in ceva ce tu nu crezi.Si ce? Eu am problemele mele si tu le ai pe ale tale

| sierra1 a răspuns (pentru 1hellotpu1):

Morții n-au probleme

| 1hellotpu1 explică (pentru sierra1):

N-am inteles ceea ce trebuia sa fie o gluma

| AkaiNashi a răspuns:

16,7 m^2