| 070Alexa a întrebat:

Care este mai ieftina mobila la comanda sau direct cumparata?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

In magazine ca Praktiker si Dedeman gasesti mobilier din PAL produs in Polonia si in Croatia, la calitate acceptabila, superioara celei facute la comanda de firmele din coltul strazii, dar inferioara brandurilor cu pretentii, precum si mobilierului din alte materiale, cum ar fi MDF sau lemn masiv.
Unele garnituri sunt modulare si folosindu-se aceeasi gama de culori, e usor de gasit corpuri din acelasi material pentru completare (de exemplu o masuta de cafea, o comoda TV, un birou, un cuier). Preturile sunt mult mai mici decat la comanda, uneori ajungand chiar ridicole. LA un moment dat, un mobilier de living compus din trei corpuri plus o etajera, foarte dragut de altfel, era la un moment dat la 299 ron...

2 răspunsuri:
| mdaria a răspuns:

In principiu, e mai ieftina cea direct cumparata. Acum cred ca depinde si de firma si de calitatea pe care o doresti.

| Pirlogea_Florentina_1985 a răspuns:

Mobila de lux doar cu Neolux http://www.neolux.ro