| anonim_4396 a întrebat:

Care este numele florii din imagine?

http://elenafles.sunphoto.ro/Album_plante_de_interior/JB KJEHSRMAZYLKNEGJA

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Cred ca este ciclama, dupa frunze(cea roz).

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca sunt violete de parma..incearca pe google
O seara b unahappy

| pietrean a răspuns (pentru caramela):

Cred ca vedem fiecare alata imagine ale florilor,diferite.
Apar si violete de Parma, dar si craciunica, trandafirul japonez, muscata azalee, etc.Eu cand am apelat intrebarea, in imagine era o ciclama, apoi am vazut ca in alte imagini apareau si alte flori, printre care si violetele de Parma mov.

| pietrean a răspuns:

Cred ca fiecaruia ii apare alta imagine,cand vrea sa raspunda.
Vizionand mai multe fotografii am vazut:violete Parma mov,trandafir japonez,craciunita alba si roz,alta fotografie cu trandafir japonez,ciclama roz si orhidee,alta ciclama,o specie de cala,violeta Prame,muscate si azalee, alta craciunita, etc.
Acum, descrie floarea, a carei nume nu il stii.

| Mihaela1964 a răspuns:

Ciclama.