| raducristian1 a întrebat:

Cat costa ridicatul unei case din BCA de 8m latime si 16m lungime? http://www.eproiectedecase.ro/proiect-casa-cu-mansarda-2 93012 Aceasta este casa si vreau sa stiu un pret aproximativ la ridicat cu tot cu acoperis ( gri ), dar fara geamuri si fara manopera. Multumesc

1 răspuns:
| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Un palet de bca e 550lei și are exact 2.20m cubi și 100 de bucăți la 20cm grosime 30 lățime și 60 lungime mai socotește stâlpii din 2 in2 metri a cate 30cm și grinda de 30 40 cm la suprafață totală îți faci un calcul simplu și ajungi la rezultat