| cypry29 a întrebat:

Buna Ziua,
As dori sa stiu cat ma costa manopera pentru constructia unei case cu materialele constructorului si un pret doar pentru manopera la rosu? mai jos sunt date cateva date tehnice legate de constrctia caseisad p + 1 + pod ) lungime - 14.10; latime - 11.60
parter s.construita=179.58mp, s. utila=160.88mp, s. locuibila=60.20 mp
et1 s.construita=170.36mp, s. utila= 147.87mp, s. locuibila = 72.97 mp
am caramida (bca)+ Proiect, aici este fierul necesar
ob.37 Ø 6 - 267 kg, Ø 8 - 1040 kg :pc.52 Ø 10 - 5335 kg, Ø 12 - 5451kg, Ø 14 - 818 kg, Ø 16 - 2223 kg, Ø 20 - 287 kg, Ø 22 - 190 kg
cu stima ciprian

Răspuns Câştigător
| assa a răspuns:

Iti spun eu. ia id.ul meu: byaanahi2008. iti spun sigurhappy

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CONSTRUCTORULDECASE a răspuns:

LA ROSU:
-fundatie cota zero,pozarea tevilor de scurgere si racord apa,hidroizolare fundatie
-parter zidarie caramida/bca,stipli,placa peste parter
-etaj zidarie caramida/bca,stilpi, placa peste etaj, asteriala(scindura pentru acoperis) montata
-montaj polistiren extrudat in zonele de beton exterioare
-beton statie si fier beton romanesc
Perioada executie: 2 luni
Garantie pe toata durata structurii

2.FINISAJE EXTERIOARE
-pereti termosistem 10cm cu tencuiala decorativa
-glafuri ferestre
-tencuiala marmorom sau placare piatra naturala soclu
-montaj pardoseala gresie terasa,balcoane, trepte
-montaj tabla tip lindab acoperis sau sindrila bitumoasa
-montaj aquapanel intrados acoperis, jgheaburi si burlane

3.FINISAJE INTERIOARE
-pereti tencuiala mecanizata, 2 maini de glet, driscuit, amorsa+2 maini lavabil
-tavane tencuieli uscate, 2 maini de glet, driscuit, amorsa+var lavabil
-montaj pardoseala gresie+chituire
-montaj pardoseala parchet
-montaj faianta+chituire
-montaj instalatie racord apa
-monatj teava scurgeri
-montaj obiecte sanitare
-montaj vata minerala sub asteriala
-timplarie pvc cu profil 5 camere veka antiefractie si geam termopan
Perioada de executie: 3 luni
Garantie : 5 ani
MANOPERA+MATERIALE: 136.500 EURO

In urma devizului analitic al arhitectului va pot face si costurile materialelor necesare
*Nu aveti nevoie sa cumparati scindura pentru cofrage,sa inchiriati excavator,schela,popi metalici,cuie,sirma,galeti, lopeti, etc!
Detinem tot ce trebuie inclusiv paznic!

Cu stima
Constructorul de Case
www.constructoruldecase.webgarden.ro