| nauca a întrebat:

Cat de des se uda zambilele?

Răspuns Câştigător
| matrioska2 a răspuns:

In functie de cat de cald e in incapere si de cata lumina primesc, o data pe zi sau o data la doua zile. Ideea e sa i se usuce pamantul intre doua udari.
(ma refer la zambila de apartament, la cea de gradina nu ma pricep).

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.tpu.ro/casa-gradina/cum-se-uda-o-zambila-la-ghiveci-cat-de-des/

aici vei vedea mai multe:)

| ramona_4785 a răspuns:

Zambila de apartament se uda aproape in fiecare zi depinde in ce loc al incaperii este pozitionata.Solul nu trebuie sa fie nici prea uscat nici prea umed, iar ce de gradina trebuie sa stea pe un sol usor care sa nu balteasca si insorit.