| vilut84 a întrebat:

Cauze la Ariston 24 ff dotată cu termostat ca flacăra sa funcționeze între 18 și 22 sec și să pornească după 2-4 min ciclic. Cum pot remedia?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Fie functioneaza normal cum zice colegul, desi intre 18 si 22 de secunde mi se pare prea putin ca sa aduca la temperatura nominala apa din instalatie, fie e ceva busit la partea electronica (am patit si eu ceva similar, s-a reparat placa - doar ca eu am un Motan MkDens 25, in condensatie).

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Practic repeti intrebarea... ramane acelasi raspuns: centrala functioneaza perfect normal, iar daca ceva functioneaza perfect, nu trebuie reparat. happy

| darrio2007 a răspuns:

Schimb-o pe modul Eco.