| geani71 a întrebat:

Ce adeziv sa folosesc pentru polistirenul extrudat? M-am tot uitat, dar nu am vazut nimic. Se poate lipi cu adeziv normal?

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cu orice adeziv de polistiren, inclusiv tip silicon sau spuma poliuretanica.

| PavelAndrei78 a răspuns:

Polistrol Premium, pentru polistiren expandat si extrudat – in cazul polistirenului extrudat adezivul se aplica pe toata suprafata placii de polistiren cu gletiera zimtata

| laeimbrea a răspuns:

CM 9 de la Ceresit.
Eu numai cu adezivul de la Ceresit lucrez.

| MeraO a răspuns:

Recomand Polistrol premium aplicat pe toata suprafata placii