| DomnulSarma a întrebat:

Buna TPU.Cu ce se poate lipi polistirenul extrudat de polistiren extrudat? ( Adica sa le lipesc intre ele) Va rog am 13 ani si vreau sa fac un costum de halloween! Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| AgathaRo a răspuns:

Chit montaj de la Moment, am folosit sa lipesc niste baghete de polistiren si nu am observat sa arda polimerul.

8 răspunsuri:
| LIN2010 a răspuns:

ARACET,lipeste bine si este pe baza de apa, nefiind foarte toxic.Succes

| Hevnoraak a răspuns:

Greu din câte ştiu eu majoritatea adezivilor sunt corozivi şi rod polistirenul.

| hefe a răspuns:

Poxilina happy

| DomnulSarma explică (pentru hefe):

Sarut mana mersi mult...sigur se lipeste? Adica bine bine sa nu se dezlipeasca...

| hefe a răspuns:

Da-mi si mie funda pls :*

| DomnulSarma explică (pentru hefe):

Am citit despre poxilina dar nu zice nimic de polistiren extrudat.

| Mihail_Ion_1949 a răspuns:

Cu silicon transparent pentru instalatii. Este neutru si asigura o lipire excelenta si elastica.

| Mihail_Ion_1949 a răspuns:

Exista o spuma poliuretanica speciala dar pentru ce vrei tu sa faci, siliconul transparent este excelent.