anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Ce este prostia?

Răspuns Câştigător
| cristi a răspuns:

E un concept f complex.laughing, ne inconjoara din toate partile.are densitatea aerului cred, toti o inspiram si o expiram odata cu aerul fara sa ne sufocam laughing

| motoi a răspuns (pentru cristi):

ne satisfacator confundind cu natura din univers.

17 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

De prostie nimeni nu e scutit - se spune ca cele mai mari prostii le fac oamenii cei mai destepti. De multe ori nici nu mai observi prostiile oamenilor, pentru ca ele te inconjoara zilnic. Ca sa va distrez putin va dau adresa de pe youtube sa vedeti un filmulet...
http://www.youtube.com/watch?v=cnXkAmufGSs

assiris
| assiris a răspuns:

Cred ca este cind se pune aceasta intrebare aici unde nu are legatura nici cu casa si nici cu gradina.

Bula
| Bula a răspuns:

Rebutul lui Dumnezeu, la facerea Lumii.
devil devil devil

mira
| mira a răspuns:

Cand vorbim de prostie este bine sa ne autoincludem.Nimeni n-a fost scutit de capcanele prostiei. Apoi prostia nu este vesnica, desi se sustine gresit ca nu trece. Priviti in jur si vedeti cati prosti v-au luat-o inainte si acum dau lectii.Cu durere, Mira

Anna
| Anna a răspuns:

Stii, eu folosesc des o vorba celebra a lui Creangatongue "Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj"happy

| kh1ss a răspuns:

Prostia... starea celui lipsit de inteligenţă sau de învăţătură, starea omului prost; faptă, comportare, vorbă care denotă o astfel de stare... Vorbă, faptă sau lucru lipsite de seriozitate, de importanţă; fleac; absurditate, inepţie.

mlm
| mlm a răspuns:

Prostia nu este un defect, este un pacat, este lenea de a gandi cu propriul tau creier, este acea forma de naivitate.Cum bine stim se spune ''Daca prostia ar durea atunci ce s-ar imtampla". Intradevar uneori doare dar dupa cum se vede traim inconjurati de asa ceva.

| motoi a răspuns (pentru mlm):

Raspuns corect

| motoi a răspuns (pentru mlm):

Raspuns corect
abordarea neatentiei si lund in coniderare lucruri fara a le analiza incalcind regulile si trecind peste cea ce e corect, prostia nu se naste dar nici nu moare vrodata.

| cely a răspuns:

Ceea ce ne inconjoara

eileen
| eileen a răspuns:

Buna intrebare. Am experimentat-o cu totii la un moment dat, deci nu ne putem da rotunzi. Dar, se pare ca la unii persista orice ai face... prostia este cretinism patetic.

cami
| cami a răspuns:

laughingrolling on the floorlaughingrolling on the floor buna intrebare.winking
thumbs up

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana; iar de cea din urma sunt foarte sigur."
Albert Einstein

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ha ha ha! iata un vot pentru Einstein!

| Alexandrinaa a răspuns:

Constantin Noica spunea: "Doua lucruri sunt infinite in lumea asta: Universul si prostia omeneasca"... sau mai era ceva: "O anumita cantitate de inteligenta este impartita in mod egal populatiei Terrei. Problema e ca populatia e in crestere" tongue... intelegi tu... happy

| cube a răspuns:

Un grad de comparatie, iar in plan medicinal este o boala.

Întrebări similare