| strawberry a întrebat:

Ce flori de cameră vă plac?

30 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Anthuriumul, violetele de parma, violetele africane si orhideele sunt florile mele preferate. Am o multime de flori in casa, dar acestea imi sunt cele mai dragi.

daniela
| daniela a răspuns:

Orhideea, buganvilia si anturiumul

| fabiola a răspuns:

Trandafirul japonez-galben, dracena, ficusul japonez si calanchoe-o planta f putin pretentioasa si care face flori mai tot timpul! Toate au frumusetea lor daca sunt bine ingrijite!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Trandafirii.

| Dara a răspuns:

Eu am o dieffenbachia uriasa care imi ocupa un colt din camera si o ador. Mai am si 4 crini care au inflorit de curand, un cactus si inca doua plante cu nume fistichiu. Ideea e ca imi plac la nebunie, toate florile sunt frumoase si o casa fara flori mi se pare o casa trista.

| nellyneliana a răspuns:

Mie imi plac toate, nu conteaza cum arata, flori sa fie...am casa plina cu flori...

| Nastia a răspuns:

Trandafir japonez, ...chinezoaicele,.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Toate happyNu conteaza. Flori sa fiewinking

cami
| cami a răspuns:

Mie-mi plac cameliile. Eh, acum daca ma cheama camelia...batting eyelashes

| Diav0la a răspuns:

Begonia :X imi place begonia, cu toate nuantele ei, cu toate culorile... e o placere sa ai o begonie happy.

| hândel a răspuns:

Cele care nu arata ca buruienile din spatele blocului. Imi plac florile, si am cateva specii din import frumoase. As vrea un lastar de la trandafirul tau albastru. Imi dai?! happy

| Puiutz a răspuns:

Buna:d. hmm.si eu am multe flori acasa:d. am grija cu mama de elelove struck.pai nu prea le stiu numelelaughing. da hai sa vedem:d.
trandafir japonez.am impresia k asa ii. e ft frummlove struck. face o floare mareee si rosielove struck.ca si trandafirul. dar nu tine mult.maxim 2 zilesad.cam asa. sau este floarea care curge asa in jos. frunzele verzi.si niste dungi albe... ahh.toate`mi placlove struck

| naya a răspuns:

Trandafirul japonez. love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dracaena, cactusii, florile curgatoare, trandafirul chinezesc toate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cercelusi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele exotice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai mult imi plac begoniile batute cu multe petale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Finicovaea palima

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ahthurium

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place clivia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Begoniile, hulasinile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate florile de camera

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gynia.am multe flori nu pot sa spun ca imi place una mai putin si alta mai mult. le iubesc pe toate la fel, toate au o frumusete a lor deosebita

| marcflo a răspuns:

Cela care nu necesita o foarte mare grija. sincer.

| Andreeame21 a răspuns:

Trandafiri...

| Andreeame21 a răspuns:

Trandafiri...

| cyberworldprotection a răspuns:

Spathiphyllum, violeta africana, dracena, copacul vietii

| strawberry explică:

@Otonis, îţi dau cu plăcere, când o să fac şi eu rost de unul big grinhappy

| mileycyruslove a răspuns:

Trandafiri o superrrrrrrrrrrrrrr **************