| anonim_4396 a întrebat:

Ce flori rezista cel mai bine fara lumina?

10 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Florile de mina. happy

| fabiola a răspuns:

Fara lumina si fara apa nu rezista nici o planta!

| murik a răspuns:

BAMBUSUL.

Sunt mai multe inaltimi disponibile, si de 2 feluri: drepti sau cu spirala in partea de sus. Se tin intr-un vas cu apa. Asta inseamna ca poti obtine multe aranjamente, in fctie de pietrele, nisipul sau culoarea vasului in care il asezi. de ex. pietrele pot fi : de rau, de stanca, de marmura, colorate mate, colorate transparente etc pe care le poti achizitiona mai din toate hiperm. de specialitate sau nu, florarii etc. Vasul ti-l recomand din sticla, pentru ca vezi toata planta cu radacini cu tot. Si 2, asta mai inseamna ca in vacantele mai lungi nu trebuie sa-ti faci griji ca nu are cine sa-ti ude plantele, nu trebuie decat sa lasi mai multa apa in vas. Iti recomand de asemenea ca 1 data pe saptamana sa ii schimbi apa si sa ii faci un dus cu apa rece. Nu are nevoie de lumina deloc, si ii poti aseza f inspirat si intr-un aranjament in baie, de asemenea iti rec. ca aici sa ii alegi mai mici de inaltime. Sa ai inspiratie...

| Dorinel a răspuns:

Aechmea, Alocasia, Calathea, Codiaeum, Feriga

cami
| cami a răspuns:

Are dreptate tipul, Regina noptii.

| JackieSue a răspuns:

cele de plasticbig grin

| adyth a răspuns:

@Sp1ke... Codiaeum are nevoie de multa lumina tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Muscatele.Rezista la orice. Oricum orice floare are nevoie de un pic de lumina.
Si regina noptii.Se deschid cand se insereaza cred.Parca am avut cand eram in Romania.Aici in Noua Zeelanda nu am vazut.

| DoomNEzeu a răspuns:

Erau niste florii pe nume regina noptii sau ceva de genu. happy

| ele30 a răspuns:

Buna intra la intrebari casa si gradina si ai sa gasesti raspunsul sau intreab-o pe mary iti va raspunde cu siguranta are si ea o intrebare pusa la acceasi categorie