| anonim_4396 a întrebat:

Care flori rezista cel mai bine in glastra? Sa stiu ce-mi iau din piata...

Răspuns Câştigător
| mami a răspuns:

Begoniile, dar nu iubesc soarele direct

6 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Doar florile artificiale.

| psiholoaga a răspuns:

La mine cel mai mult tin orhideele, lasate in sticluta lor. Vreo 4 saptamani.

auran
| auran a răspuns:

Orhideele, dar, eu sunt adepta celor de toamna, gen crizantema si orice inrudit cu acestea.

eileen
| eileen a răspuns:

Eu am lalele si stau acolo bine mersi de vreo saptamana si inca mai au trai, dar crinii iarasi o duc bine...

| mioara_1431 a răspuns:

Orhidea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Florile de camp sau buchetelele inmuiate intr-un burete peste care pui apa din cand in cand.
Link ajutator: http://casasigradina.ele.ro/......10902.html