| vladutflorin4 a întrebat:

Ce inseamna Err 308 la centrala ariston class?

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Este o eroare simplă de electronică. Tine apasat lung pe butonul RESET si ar trebui să dispară.

Bula
| Bula a răspuns:

Citeste in Manualul de utilizare al centralei!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Adica este defecta da eroare si trebuie chemata firma care a instalat o sa o repare

| Simpatic a răspuns:

Err vine de la eroare (cod eroare)

gasesti ce inseamna fiecare cod de eroare in manualul centralei

indiferent de eroare, de cele mai multe ori ai nevoie de reparatie de catre o persoana calificata si autorizata in domeniu

| relian a răspuns:

Adica iti arata un cod, tu te uiti in manualul acelei centrale ce spui, undeva la sfarsit sau la troubleshooting si vezi ce inseamna acel cod, sau eroare ce spui.
Te uiti in manual,. vezi ce descrie la acel cod, ai aflat problema.De remediat vezi dupa ce se poate face.