| animos a întrebat:

Ce rase de papagali vorbesc?

9 răspunsuri:
| romeo29 a răspuns:

Stiu eu un papagal care vb. Il cheama Boc si e prim-ministru intr-o tara de ciudati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

cacadu ara perusi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nimfe, perusi, majoritatea vorbescdaca stii cum sa'i inveti...(vorbind calm, repetandu'i de mai multe ori acelasi cuvant...etc)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, va scriu din R. Moldova.
Deci eu am un papagal `perus` si vorbeste este foarte dragut si ma iubeste.
Bafta!=*

| Cronki a răspuns:

Cockatiel, african grey si poate mai sunt dar nu stiu eu!

| Eu_7853 a răspuns:

Bunica mea are Perus si vorbeste...

| andreibubu2 a răspuns:

Micul alexandru invata rapid sa vorbeasca nunfa amorez etc astia invata repede sa vb

| Stefania_Stefanescu_1982 a răspuns:

Poate vorbi ori ce papagal si perus sa fie dar trebuie sa ai timp sa vorbesti in fiecare minut cu el...El trebuie sa auda prin casa vorbe multe ca sa aiba de unde sa invetee...

| antonica73 a răspuns:

Marele alexandru si micul alexandru