| Satanel8964 a întrebat:

Dau funda! Daca pui papagali de rase diferite intr-o cusca se vor bate?

Răspuns Câştigător
| 88Darky88 a răspuns:

Nu,foarte rar se intampla acest lucru eu cu 2 perusi, un micu' alexandru si o nimfa se inteleg foarte bine doar in zbor se ma baga unul in altu, cam betivilaughing

3 răspunsuri:
| KiddaBăă a răspuns:

Nu neapărat. Eu am avut un peruș și un agapornis și nu puteau sta unul fără celălalt. Din prima clipă când i.am pus în aceeași cușcă s.au iubit.

| djmk1988 a răspuns:

Cu siguranta vor aparea conflicte rasiale daca vei gazdui in colivie un papagal alb si unul negru.