| Al3xAnDrU66 a întrebat:

Ce retete stiti pentru vegetarieni sunt de o luna si nu stiu ce sa mai fac mi-a recomandat doctoru sa renunt la lactate oua si carne.

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.reteteculinare.ro/retete-vegetariene/
http://bunsisanatos.wordpress.com/
sper sa te poti inspira de aici.
sanatate multa, putere de la bunul Dumnezeu si sa auzim numai de bine:)
O frumoasa zi sa ai:)

| eliaclodia a răspuns:

Nu stiu nimic despre leucemie. Ce as manca din instinct? Verdeturi, foarte multe verdeturi, as bea tincturi de verdeturi si as mai consuma miere cu propolis, multe fructe, sucuri de lamaie bagate in mixer. Nu mai spune ca te plictisesti. Mancarea e punctul forte, trebuie sa existe un aliment, in afara de mierea cu propolis care sa fie o arma.

| Q69 a răspuns:

Este plin netul de retete
eu de multi ani sunt lacto-ovo-vegetarian...este mai usor de facut asa mancarea
cum ai scris tu este doar vegan si este mai greu de preparat
majoritatea mancarurilor vegetariene au si oua si branza si lapte
retetele vegane contin mai mult salate

| Al3xAnDrU66 explică:

Am cancer leucemie acuta limfoblastica cu celule perfusoare de tip b crying(fac chimioterapie din februarie prin ianuarie ar trebui sa termin chimioterapia) si carnea este cancerigena si de asemenea nici ouale nici lactatele nu sunt sanatoase. Si mi-a spus sa manac cat mai multe legume fructe si sa beau sucuri facute in casa. Numai ca nu stiu ce sa mai mananc ca m-am plictisit de mancarurile astea obisnuite.Si sunt nou pe site si nu am vazut rubrica pentru gastronomie.

| carpediem a răspuns (pentru Al3xAnDrU66):

Te rog sa ma scuzi. Iarta-ma te rog. Nu am stiut situatia ta. Nu am vrut sa te ranesc, am crezut ca e cineva "ametit" cu chef de misto'. Imi pare rau, poate pot sa indrept ceva din rautatea cu care te-am tratat.