| Albu_Albert_1992 a întrebat:

Ce sa fac daca un pui ciuguleste alt pui si il ciuguleste pana la mate, cum il pot vindeca? Va rog am nevoie de un raspuns rapid

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Probabil cel ciugulit nu va putea fi salvat. Celorlalti da-le neaparat un supliment de calciu.

| JackR a răspuns:

Pune apa la fiert si ascute un cutit...

| francut a răspuns:

Il inchizi separat. Altfel iti omoara toti puii.

| Calugar_Sebi_1996 a răspuns:

Acesta problema am avut-o si eu cu pui cumparati, dar le-am dat calciu care l-am pus in furaj si dupa cateva zile nu se mai mancau. Dupa cate am inteles ar fi ca nu au calciu suficient in hrana.