| ღOlimpiaRalukaღ a întrebat:

Imi ziceti si mie toate materile care sa fac la un liceu de tip mate-info? FUNDA pentru cel mai rapid raspuns corect.Chiar am nevoie de asta deci repede daca se poate.

Răspuns Câştigător
| Raduuuuu a răspuns:

Daca liceul e de tip teoretic si tu esti la profil real, mate-info, o sa faci matematica 4-5 ore pe saptamana, informatica la fel, istorie(2 ore), geografie(2 ore), biologie(1-2 ore), lb.romana(3-4 ore), fizica(3-4 ore), chimie (2-3 ore) astea sunt mai importante in rest mai sunt orele de sport, religie, muzica(pana in clasa 10), desen (pana in clasa a 10) si o materie care se schimba an de an (psihologie cred ca faci in clasa a 9 in restul aniilor i se va schimba numele, nu mai stiu exact.) Sper ca ti-am fost de ajutor!

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Termenul corect ortografiat este " materiile", cu doi de "i".

Întrebări recente