| aldela a întrebat:

Ce sa folosesc pentru a-mi curata parchetul?

12 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Pronto pentru parchet sau Pronto Cera Veloce(este cu ceara si da luciu parchetului).

cristian
| cristian a răspuns:

Daca nu este dat cu lac poti sa-l cureti cu petrosin si apoi il dai cu ceara de parchet si il lustruiesti cu o carpa flanelata.
Daca este dat cu lac poti sa-l speli cu detergent de rufe.

mlm
| mlm a răspuns:

Pronto.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

SOLUTIE SPECIALA PT PARCHET big grin

| cotzobel a răspuns:

Pronto sau Ms.Properhappy

| Xulescu_6752 a răspuns:

Folosind Pronto pentru parchet! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
De ce nu faci o "mică plimbare" printre rafturile din hipermarket.
Acolo găsești o varietate de produse de curățat parchetul la prețuri bune în comparație cu un magazin de cartier. Nu mai este nevoie să prepari acasă nu știu ce soluție chimică, toate produsele de curățat parchetul au o cantitate mai mare sau mai mică de substanțe active de curățat!
Eu folosesc gama Pronto.
Sunt mai mult decât mulțumită și nu costă nici mult.
Ieri, spre exemplu am curățat mobila cu Pronto Pulisce e Revitalizza Aloe Vera și a ieșit impecabil.
Spor la curățenie.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde din ce este facut el. daca e din lemn si nu e bine tratat (lacuit/baituit) poti sa il stergi tu pina o sa iti rozi unghiile ca tot asa o sa arate. In acest caz recomand raschetarea lacuirea si baituirea lui cu minim 5 aplicari a straturilor de protectie si o sa arate super. Eu unul asa am facut. Pentru intretinere il frec ca un maniac cu pronto (spray pentru mobila) si arata sticla numai ca aleuneci pe el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,
Exista solutie pentru parchet. Te poti uita pe site-ul meu: www.sanatatesibunastare.ro, la produse de curatenie, in special Super 10 Parfumat. Daca te intereseaza imi poti scrie la: daniela.constantin@gmail.com sau la: daniela@sanatatesibunastare.ro.
Astept mesajul tau.
Daniela

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un alt parchet.

| nicoleta_5825 a răspuns:

Icearca pronto pentru parchet si apoi aplica ceara pronto.

| gynycola a răspuns:

DON LIMPIO PENTRU PARCHET¡