| uana_3987 a întrebat:

Ce sa mai faca mama de mancare ca m-a innebunit! Da'ti-mi niste idei va rog mult!

10 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

1)Supa de pui.
2)Carofi piure, sau fierti simpli, cu sos de rosii si carnea de la pui
3)Clatite sau/si salata de fructe

Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu azi am facut o ciorba de perisoare cu bors si leustean, felul doi chiftelute marinate si desert clatite cu gem de prune.Noi nu tinem post.

| Cσσкiє a răspuns:

Piure cu ficăţei, supă de găluşti ( carne - opţional ), ciorbă ( când îţi pui în farfurie pui nişte smântână că să dea gust ), Pilaf ( bunica îl mănâncă cu ketchup, e bun ), cartofi la cuptor cu piept de pui, mazăre, sarmale de post, şniţele, o pizza ( e mâncare gustoasă şi rapidă ), spanac, ardei copţi, varză călită, tocăniţă, chifteluţe, crochete de peşte ( Fish Fingers, iei din supermarket ), nişte ouă scoţiene ( http://www.lalaworld.net/2009/10/30/oua-scoţiene/#more-2434 ), dovlecei pane, nişte ouă în cuib ( http://www.lalaworld.net/2009/10/30/oua-scoţiene/#more-2434 ), o friptură de porc cu sos... Eu am 12 ani şi ador site`ul http://www.lalaworld.net/, e practic şi ai şi imagini, vezi tu acolo. O zi bună. Weekend plăcut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Snitele umplute cu branza topita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fasole cu mustar, mancare de la gunoiera, parizer cu salam, parjoale umplute cu sare, bors cu patlagele sau carnati cu jeleu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spaghete

| Just kidding a răspuns:

Tocanitza de cartofi love struck simplu de facut si fff buna!

| SweetPrinces a răspuns:

Si pe mine ma inebuneste soacra-mea

| uana_3987 explică:

Multumesc mult! happy

| ovladon a răspuns:

Ar merge o tocanita cu pipote si ficatei, iar ca acreala abia mai terminati din muraturi, o salata de varza murata sau chiar castraveti daca mai sunt... happy