| Luna_Daria_1995 a întrebat:

Ce se intampla daca ramai corigent pe primul semestru? Va rog foarte urgent

4 răspunsuri:
| Luna_Daria_1995 explică:

Va rog

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se intampla nimic, daca la sfarsitul anului ai media anuala de cel putin 5. Doar daca media anuala este sub 5 atunci ramai corigent.

| Trumpinator a răspuns:

Nimic, totul este sa ai media anuala, adica (sem1+sem2)/2, mai mare sau egala cu 5.
Daca ai pe primul 4 si pe al 2-lea ai 5 => Media = 4, 50 => pici clasa.

| PavelLarisaIonela a răspuns:

Nu întâmpla nimic, dar media anuală trebuie sa fie mai mare decât 5.