| Belu_Decebal_1996 a întrebat:

Ce se intampla daca ramai corigent al doilea semestru, dar il treci pe primul, numai la o materie?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se intampla nimic daca media anuala este cel putin 5.
Daca media anuala este sub 5 atunci ramai corigent si, pentru promovarea clasei, va trebui sa sustii examen de corigenta, la care trebuie sa obtii cel putin media 5.

| Belu_Decebal_1996 explică (pentru Ioandelasal):

A, pai e ok. Oricum nu ramaneam corigent la geogravarza ptc media mea e 5, a fost doar curiozitate. Asta inseamna ca media mea anuala la geo va fi 7, 5 => 8, nu (mediilte mele la geo sunt 10 sem I, 5 sem 2)?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Belu_Decebal_1996):

Media anuala nu se rotunjeste, cu mediile tale semestriale vei avea media anuala 7, 50.

4 răspunsuri:
| Victoria18 a răspuns:

Promovezi anul. Daca iese 4, 50 anuala nu mai promovezi anul. Dar daca iese cel puţin 5 media anuala treci clasa.

| Belu_Decebal_1996 explică:

Edit : #DauFunda big grin