| Flavianadx a întrebat:

Ce sistem de racire e mai bun la frigidere? No frost, clasic, altul?
Cele no frost stiu ca au un compartiment pentru legume fructe, ca sa nu le usuce... dar ma intreb cat de ok este sa le tii inchise acolo? Stiu ca degaja etilen si daca nu le aerisesti, se coc prea repede. Iar daca le tii pe raftul frigiderului, se usuca de la no frost.
Mersi

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

No frost. Compartimentul de legume-fructe, cel putin la mine, nu e etans. Stau ok.

| Flavianadx explică (pentru GabiDumitrescu):

De ce zici ca e mai ok no frost? Ca nu mai trebuie dezghetat congelatorul? In restul frigiderului e vreun avantaj?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Flavianadx):

Exact. Si consuma mai putin daca ai no frost cu ventilatie, cum e al meu. Nu e vreun sf, e un Indesit de vreo 8-9-10 ani care a costat atunci pe undeva pe la 1200-1400 RON, nu mai stiu exact.

| SociopatuI a răspuns:

Degeaba esti frumoasa daca nu ai combina frigorifica SAMSUNG RS50N3513SA/EO, No Frost, 501 l, H 178.9 cm, Clasa F, grafit gri.