| anonim_4396 a întrebat:

Ce storcător de fructe recomandați? Pentru uz personal.

Ar trebui să poată face de toate, gen suc de varză etc. Și neapărat să fie ușor de spălat, să nu ți se taie cheful de a-l folosi când te gândești la cât de mult ia curățatul lui pe urmă.

La preț între 400-700 lei, m-aș aștepta să fie ceva decent. Cu cât mai ieftin cu atât mai bine.

Voi de care folosiți?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ceva lent cu melc, musai. Astea rapide iti fac vitaminele si mineralele praf. Eu am asta de vreo citiva ani si chiar e super - https://www.youtube.com/watch?v=Xw5MXAlX1CY

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Din ăsta caut. Am avut și eu mai demult unul cu melc. Doar că mi se părea că se spală extrem de aiurea. Avea și o periuță cu care tot frecam pe-acolo...

Se spală ușor Oursson JM7002?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Are periuta. Nu as zice ca e greu de curatat. Melcul se spala foarte usor, resturile le scoti si pe alea usor, sita posibil sa mai prinda chestii prin ea. Are perie, per total zic ca e usor de curatat.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Meseriaș fără fițe

https://www.emag.ro/......DXWTJYBBM/

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Moulinex

Răspuns utilizator avertizat
| DumitruBond a răspuns:

Buna seara! Eu am ales BOSCH! Am cumparat acest produs avand nevoie de un storcator de fructe de calitate. Acesta are mai multe functii incat imi permete sa fac suc de fructe dar si de legume, legume tari si chiar si nuci, sau fructe congelate. Are un con de scurgere care previne picurarea, este foartesilentios, asa ca il pot folosi si in timp ce bebelusul doarme. Este bra free si se curata foarte usor, componentele demontabile se pot pune si in masina de spalat vase. Sunt foarte multumita pentru ca pot alege dintre cele trei filtre si pot face suc clar, suc cu pulpa sau sorbet. Este perfect pentru nevoiele mele!
https://2get.ro/product/mesm731m