| Rony23 a întrebat:

Ce vopsea lavabilă îmi recomandați pentru o bucătărie mică în care s-a impregnat un pic fumul?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Oskar sau Spor pentru bai si bucatarii.

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Oricare vopsea, ca brand, iar ca textura sa iei de aia semilucioasa, nu mata.

Dai si tu peste tot, poti eventual sa dai si de doua ori, va acoperi mai bine fumul ala, ori dai de cate ori este nevoie, pana cand nu se mai vede nimic.

Vopselele astea lavabile nu is toate la fel. Unele is lucioase, altele semi, apoi mate.
Cu cit e mai lucioasa, cu atit e mai rezistenta, se curata mai usor.

Astea lucioase de regula se folosec in bai si bucatarii, cele mate in dormitoare si living.

Ar trebuie sa scrie si pe eticheta chestia asta, doar trebuie sa citesti acolo instructiuni si unde se folosesc aceste vopsele.

| adryang78 a răspuns:

Cu toată încrederea îți recomand Sticky. Poate nu sună cine știe ce, probabil că nu are reclamă, dar bate de la distanță toate șmecherele cu reclamă gen Savana, Apla sau mai știu eu care. Am descoperit-o întâmplător acum câțiva ani și de atunci numai așa ceva folosesc. Se dispersează perfect și acoperă super.