| anonim_4396 a întrebat:

Care e cea mai buna vopsea lavabila?

16 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Varul ars, nestins, amestecat cu... lapte de vaca! Devine calcnat, asemanator cojii de ou: rezistent si usor de spalat.
Cladirile vechi se vopseau cu aceasta compozitie si nu s-a spalat de ploi zeci sau chiar sute de ani!

daniela
| daniela a răspuns:

Eu am folosit pentru interior vopseaua lavabila savana cu teflon; se intretine foarte bine (se poate sterge frumos fara a ramane pete)

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Savana cu teflon.

| DenissaDeea a răspuns:

Cum a spus si,, andreutz.Depinde la ce vreti sa o folositi? interior-exterior?
Eu am folosit vopsea lavabila Decora si Curcubeu pentru interior apartament si am fost multumita atat ca calitatea vopselei cat si de pretul lor.

| andreutz a răspuns:

Depinde la ce vrei sa folosesti...interior sau exterior?

| cretudancelife a răspuns:

Va recomand Dufa SuperWeiss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

EU folosesc vopsele lavabile din gama SMALTO grecesc de la Petzetakis., sunt de ext, de interior, f bune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Smaltoplast

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atlas

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Borocol, fabricata in Bulgaria

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atlas

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Super wais

| nicoleta_5825 a răspuns:

Eu am folosit HAVANA

| CatalinC a răspuns:

Dulux

| CatalinC a răspuns:

Dulux

| Filip_Daniel-Simona_1971 a răspuns:

Unde pot gasi în Bucuresti smaltoplast