| anonim_4396 a întrebat:

Ceaiuri pentru un somn mai bun

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Ceai de tei, indulcit cu putina miere in care se adauga si o feliuta de lamaie!

7 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Pentru un somn linistit cel mai bun este un pahar cu lapte.

cristian
| cristian a răspuns:

Pentru un somn linistit cel mai bun este un pahar cu lapte.

mlm
| mlm a răspuns:

Ceai de busuioc si soc, sau valeriana acestea sint ceaiuri care iti pot da o stare de liniste si iti face somnul mai usor.

| LittleZyzy a răspuns:

Ceaiul de tei cu lamaie este cel mai linistitorwinking

| Dara a răspuns:

Gasesti la plafar un ceai(e o combinatie de mai multe plante, de la Fares)numit "Somn linistit". Este excelent!

| maria a răspuns:

Incearca la plafar, pana una alta, un remediu foarte bun pentru un somn mai bun, o cana de 250 ml de lapte cu o lingurita, chiar doua de miere, inainte de a merge sa dormi, cu aproximativ 15-20 minute sau de la farmacie : Melatonin sau Melatonina si iei cate o pastila inainte de culcare, important este sa citesti cu atentie prospectul, da rezultate, incearca sa nu bei ceaiuri cu tenina / ceaiuri puternice( exemplu: ceai verde sau negru), poti bea ceai de tei. Sanatate multa si somn linistithappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceaiul de macese e bun pentru somn