| anonim_4396 a întrebat:

Nu am somn, ce pot face? Ca sa nu iau somnifere ce, ceaiuri pot bea? straight facestraight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nymphetamine a răspuns:

Si eu am probleme cu somnul si seara beau un ceai de levantica sau de tei. happy Ti le recomand.

7 răspunsuri:
| traficanta a răspuns:

Incearca sa bei un pahar de lapte cald cu miere inainte sa te culci.si fa cat mai multa miscare ca sa obosesti si sa poti sa dormi. sau citeste o carte sau stai la calculator pana iti obosesc ochii big grin

| DomnisoaraLove a răspuns:

Mai bine lapte

| Silviix3 a răspuns:

Buna!
Se mai intampla sa avem insomnii uneori.Cel mai bine e sa faci sport,sa citesti sau sa faci orice altceva ce te face sa obosesti apoi sa bei un ceai fierbinte(lavanda sau tei cum a spus @Nymphetamine, pentru ca sunt ceaiuri care calmeaza) sau o cana de lapte fierbinte cu putina miere, poate scortisoara.
Bye!

Răspuns utilizator avertizat
| GuUumitza a răspuns:

Daca nu merge faza cu laptele, cauta Ceai de Somn Usor. eu beau ceaiul asta si pot sa spun ca adorm instant ca nessu' laughing

| Yamx a răspuns:

Ms,mersi mult

| sergiu77 a răspuns:

Incearca lapte cu miere,migdalele,orez,cerealele,banane, cirese sau seminte de susan si evita inainte de somn dulciurile, bauturile alcoolice si cafeaua.