| WhiteTiger a întrebat:

Cine are un catel husky? Imi raspunde-ti la niste intrebari:
-ce mananca?
-cum se ingrijeste?
-e adevarat ca iarna te trage cu sania? :d

Răspuns Câştigător
| YTBDrawingBase a răspuns:

-mananca orice[comestibil], ce mananca si un caine normal

-ingrijire...adica daca il tii in casa? sau cum, in fine, daca sta afara, sa aiba un cotet cu paie sau carpe[toale] chiar daca ii tii dezlegat [si lant de vreo 2-3 m lungine daca il tii legat], sa il mai plimbi prin curte, sau afara din cand in cand. sa ii dai apa, mancare.straight face
-iarna. acu depinde si varsta pe care o are; daca e mare[aprox 2 ani], ii trebuie un ham special, care sa distribuie greutatea saniei[atunci cand trage] in mod egal pe corp, adica sa nu ii pui cureaua de gat si lant si ii zici "hai!"laughing, sau ii faci tu unu din curele cusute etc cu planuri luate de pe googlewinking cam att. o zi buna.

3 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Aceasta rasa nu se creste in apartament, pentru ca va suferi foarte mult.

| Dope a răspuns:

Eu imi iau husky abia peste 4 luni, in aprilie 2011, dar m-am documentat :
- mananca hrana normala de caini...'
- il tii in casa sau afara, vara e mai indicat in casa la racoare, la un ventilator sau aer conditionat ca daca ii este cald exista posibilitatea de a muri la caldura. El e un caine care trage la sanie si se joaca in zapada, deci exista posibilitatea de a muri la caldura.
- si da, e adevarat, am fost cu sania cu un husky, dar nu al meu, pe al meu il va chema Sky, daca iti place numele si nu i-ai ales nume husky-ului tau si cum ti-am spus si mai sus e un caine de iarna de aceea se gaseste cel mai mult in Antarctica sau Alaska, zone foarte reci, cu temperaturi sub 0 grade, oricum sper ca ti-am fost de folos, si iti doresc un Craciun Fericit! Pa pa...
fundita****?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, este adevarat ca te trage cu sania, este puternic.Si eu am avut unul si l-a tras pe fiul meu de 5 ani, i-am facut ham, eu nu l-am hranit cu mancare speciala, mananca ce mananca ceilalti caini, sunt frumosi foc/al meu a fost cu ochii aurii, a murit din cauza caldurii, sper sa ai mai mult noroc.Bafta!