| Andreyna4 a întrebat:

Cine ma poate ajuta? dau funda:*
cum se scoate petele de ceara si de vopsea de pe haine?

Răspuns Câştigător
| laptopnews a răspuns:

Ceara o scoti la cald, asa cum ti s-a mai spus, cu fierul de calcat. Pentru vopsea nu recomand diluant, depinde si de textura materialului. Succes!

7 răspunsuri:
| roxaa15 a răspuns:

Petele de ceara se scot cu calcatorul sub care pui un ziar

| CaRamElLa05 a răspuns:

De ceara cu fierul de calcat fierbinte. Pui o hirtie ceva pe haina unde este de ceara si calci cu fierul fierbinte si se eadevil

| AlwaysMe a răspuns:

Petele de ceara- stiu ca se procedeaza asa: pui haina si pui o foaie peste ea...si apoi o calci... ceara o sa se topeasca si o sa intre in hartie. sper sa mearga..la mine a mers:* bafta

| CoSmInEl500 a răspuns:

Petele de vopsea se scot cu diluant sau cu benzina(ai grija pentru ca e posibil sa le decoloreze).

| XDunVAMPIR a răspuns:

Depinde de vopsea happy Spalale poate vor iesii

| Cutzismile a răspuns:

Incearca cu venish..si eu am patit asa si mi s-a dushappy

| alexandragirl114 a răspuns:

Eu an patit cu ceara si cu vopsea
ceara s-a dus la spalat cand am spalat-o de vopsea si vopseaua sa luat cu venish sau cu tide de la masina automata