| PringAloe a întrebat:

Cine sunt persoanele competente care se ocupa de stalpii de electricitate?
In fata casei mele am un stalp de electricitate care este puternic înclinat si ma intrebam daca exista o modalitate, respectiv o cerere, prin care pot anunta acest lucru ca sa poata fie indreptat, dvs stiti ceva?

Răspuns Câştigător
| CasaSiDesign a răspuns:

De mentenanta stalpilor de electricitate se ocupa furnizorul de energie electrica din zona in care locuiesti, cum ar fi de exemplu: E-On Energie, Enel Energie, Electrica, etc. Uita-te pe factura de la curent si vezi ca acolo gasesti numele furnizorului si un numar pentru deranjamente sau linie TelVerde unde poti suna si face sesizarea...

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

SCRIE o cerere/petiție la primărie și ia nr de inregistrare!

| JicaContra a răspuns:

Primaria, nu se face nimic, atunci politia
efectiv, daca e stalp de electricitate sunt pusi in pericol cetatenii, iar asta e caz penal pentru primarie/firma de electricitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Distribuitorul de energie.