| blairelovesmusic a întrebat:

Se intampla ceva daca atingi un stalp de electricitate (de ala foarte inalt)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Papes a răspuns:

Pai daca atingi stalpul atunci nimic, doar daca atingi cablul si mai ales este si de inalta tensiune atunci cu foarte mari sanse te faci praf adica mori

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La sol nu e nici un pericol.
Insa, cum te urci si te apropii de cabluri, pericolul sa te faci scrum este tot mai mare!

| Brizbriz a răspuns:

Da, o sa te dai mare si tare ca esti "viteaz", ai atins stalpul

bai, chiar crezi ca daca ar fi un pericol aia ar lasa stalpul nesupravegheat sau fara un gard de protectie ca sa tina "viteji" ca tine la distanta?!?!?!?

| blairelovesmusic explică (pentru Brizbriz):

Ce ai cu mine? Ce ti-am facut?

| Brizbriz a răspuns (pentru blairelovesmusic):

Mie... NIMIC
tie... TOTUL
pui o intrebare ATAT DE PUERILA, ca, daca nu fac, katerinka, ma simt eu cu musca pe caciula

in plus, TOTUSI, nu ti-am dat un raspuns PATETIC de telegrafic (asa cum dau restul puradeilor, de obicei), ci ti-am explicat DISHE' nu ai nici pe dracu' daca atingi stalpu'

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa îți faci rău? Dacă te simți rău vorbește cu mine. Nu mai daca atingi cablurile poti sa o mierlesti, stai cumintela Ștefania mea happy

| blairelovesmusic explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau sa-mi fac rau. Am intrebat pentru a ma documenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti am trimis cerere de prietenie pe...

| Silviullet a răspuns:

Nu ar trebui. Dar nu e recomandat! Nu o faceti!