| Illuminati2016 a întrebat:

Cineva mi-a dat un balast de 58w si arata 1 pamantar, 2 fir tensiune curent si 3 fir tensiune dar la al doilea pin nu este ceva inauntu ca si o clema metalica dar la tensiune lipseste asa ca nu pot baga niciun fir ca nu stiu daca face contact.Cum pot sa il repar? PS nu am neon de 58w sa vad de merge

1 răspuns:
| cyberalex a răspuns:

Balastul poate alimenta tuburi de 18W, unul sau doua, unul de 36W sau unul de 58W.
Schema de legare:
www.rombadconstruct.ro/functionare-neon-schema-lampa-fluorescenta.html
https://i.dedeman.ro/......0726_i.pdf

...uorescente