| Hellboy96 a întrebat:

Cineva poate sa imi spuna cum este viata la bloc cu baia la comun?
Cat mai detaliat,

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Vrei sa spui ca mai multe apartamente impart o baie sau mai multe persoane dintr-un apartament impart o baie?
In primul caz, poate fi destul de inconfortabil dar depinde si de cat timp petreci tu in baie. Unele astfel de apartamente au si o chiveta inauntru si deci e mai simplu pentru igiena zilnica. Cred ca ai putea si sa iti iei o albie sau ceva si sa iti faci toaleta in camera decat sa mergi la dusul public.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-am stat la bloc cu baia in comun dar am fost in vizita la o prietena care statea in asemenea bloc. E dezastru! Mizerie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Există așa ceva?laughing)

| Atim a răspuns:

Depinde de vecini. Eu personal nu am locuit într-un astfel de bloc, dar o prietena a locuit mulți ani asa si din ce stiu de la ea, e greu. Rar ai norocul sa dai peste oameni cu bun simț care sa pastreze curatienia. La ea cel putin din toți de pe etaj doar 3 persoane se ocupau de curățenie. Hârtia igienica nu se putea lasa acolo ca o furau. Fiecare venea cu hârtie de acasa. Nu e cea mai fericita situatie, dar se poate si mai rau

| Începătorul988 a răspuns:

Mai nine ma c*c in boscheti decat acolo. Am fost in asa ceva, nu vrei sa stii conditiile. Miros urat, wc-uri infecte. Nici c*catul nu iti iese in asa conditii.

Bula
| Bula a răspuns:

Fiecare isi lasa mizeria in comun si ateapta pe altii sa faca curat. tongue
Iti poti da seama care este rezultatul... big grin