| anonim_4396 a întrebat:

Construiesc o baie noua in care am turnat o sapa de 15 cm beton armat peste tevile de scurgere. Din pacate n-am planificat un sifon de pardoseala! Poate baia sa functioneze fara el sau trebuie neaparat sa sparg betonul si sa remediez greseala?

2 răspunsuri:
| Incubus a răspuns:

Ai nevoie dar se poate remedia si fara spart:daca este baie are cada sau dus si daca pe langa mai ai si toaleta... te poti lega de la unul dintre ele (care este mai convenabil)ca oricum tot acolo ajunge, daca poti (si exista)iti recomand la toaleta ca este debitul mai mare (la dus, chiuveta, cada poti avea probleme daca creste debitul prea mult)si iti sugerez sa cauti sifon cu ochi de apa (majoritatea sunt asa dar exista si fara)daca mai ai intrebari da-mi un mesaj ca eu lucrez in domeniu

| Lol_1641 a răspuns:

Sa zicem ca asa ca prin minune, lasi apa sa curga la baie si tu nu esti acasa, unde se duce apa? Iti zic eu, trece pe sub usa si iti ajunge prin camera sau cine stie pe unde! Parerea mea este ca ar trebui sa faci neaparat un sifon in baie! Bafta!winking