| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce pot astupa/umple o gaura formata de-a lungul imbunaturii peretelui cu podeaua(intre gresie si faianta) ca imi intra gandaci de acolo..pana renovez?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Pana sa pui siliconul care ti l-au recomandat membrii anterior, da si cu un spray/insecticid impotriva acestor gandaci. https://www.emag.ro/......DXHN99BBM/

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu silicon sau spumă poliuretanica care se foloseste la montajul termopanelor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spuma si dupa nivelezi si acoperi cu adeziv de gresie daca mai ai, sau orice fel de ciment

| sierra1 a răspuns:

Silicon mascat cu o plintă

| mihai69 a răspuns:

Cu silicon e cel mai simplu și eficient.
Spuma nu e ok, după uscare rămâne fărâmicioasă și „bestiile" își croiesc drum ușor prin ea.

| gigite a răspuns:

Cu ipsos, apa si spaclu.

| cristi202 a răspuns:

Ipsos. Citiva lei pe kg, găsești la depozite și pungi cu doua kg. Se întărește repede. Ieftin și rapid.

regis
| regis a răspuns:

Silicon in culoarea chitului de rostuit. Sau chiar chit de rosturi.

| darrio2007 a răspuns:

Acolo trebuia chituit cu chit de gresie sau faianta. Daca rostul nu este prea mare poti folosi silicon acrilic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Silicon sau chit.