| buburuzAndreea a întrebat:

Cu ce pot sa curat petele de sange uscat? Sunt cam vechi si nu se mai curata acum. Astept rezolvari minune. big grin

Răspuns Câştigător
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Daca ai sapun de casa, inmoaie tesatura in apa rece, freaca bine cu sapun si lasa sa stea cateva ore, dupa care clateste bine cu apa rece. Apoi fa o solutie de sare de lamaie sau de apa oxigenata care sa o pui diresc pe pata, dupa care spala cu detergent si apa calda.

16 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Pune la inmuiat in apa rece pentru2-3 ore, sterge pata cu vanish apoi pune rufa respectiva in masina de spalat.

| Silvia a răspuns:

Esti cumva o criminala si vrei sa stergi urmele?surprise
Sau...esti emonela si te`ai taiat cu lama si nu vrei sa vada mama ta?
Hai una din doua!big grinlaughing

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Tine-le in apa rece si spala-le dupa ce le tii cateva ore in apa, iar daca nu are efect incearca vanish.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Toarna apa rece peste pata si apoi spala cu putin derowinking

| florar a răspuns:

De pe ce anume(textile, lemn etc?

| buburuzAndreea explică:

rolling on the floor Ati facut niste scenarii de filme de groaza... Sa stiti ca nu am omorat pe nimeni (inca tongue), doar am cazut de pe bicicleta ca fraiera vara trecuta si m-am busit in 300 de locuri. Normal ca am patat niste bluze cu sange... 8-) Oricat de bine ma blindam eu cu bandaje, tot curgea Niagara de sange. >:-) Va multumesc tuturor pentru sfaturi, sper sa reusesc sa-mi salvez bluzele! Vroiam sa le arunc, dar acum ca e vara din nou, am realizat ca imi plac mult si n-as vrea sa renunt inca la ele. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

depinde unde sunt petele! adica pe ce material?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de la elodia, cumva? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incerca cu forfeca! cel mai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Pui în apă rece preț de câteva ore și apoi la spălat în mașina de spălat rufe.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai hacuit pe careva si vrei sa scapi? laughing

| raluca_2686 a răspuns:

Cu vanish ai incercat?

| lili_1880 a răspuns:

Cred ca daca ai un tricou patat de sange, spalatul nu e prima ta problmea. Mai intai ar trebui sa scapi de cadavruwinking (Jerry Seinfeld )

| tania13 a răspuns:

SPala cu apa rece bine bine si pe urma spalei la mana sau la masina de spalat se curata fff bine.

| miha1984ingerash a răspuns:

In apa rece. daca e pe ceva alb pune clor(ace) sau cauta pe net...ca sa nu-ti distrugi hainele.winking

| iyli a răspuns:

Apa rece. Dar pe cine ai omorat?big grin