| qkzu a întrebat:

Petele de sange se curata? si daca Da. cu ce si cum? funda!

Răspuns Câştigător
| Nicoleta a răspuns:

Pune la inmuiat in apa rece pentru2-3 ore, sterge pata cu vanish apoi pune rufa respectiva in masina de spalat.
Poti incerca si capsulele ariel

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, cu apa rece daca sunt proaspete. Cu apa fierbinte si detergent daca sunt mai vechi.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Cu apa rece.

| Barajag a răspuns:

Le poti curata cu apa rece, daca vei folosi apa calda se va fixa si mai bine pata de sange si nu va mai iesi.Bafta

| AnnaMariaaa a răspuns:

Cu venish.

| Tenchiu a răspuns:

Daca ai patat vreun trotuar sau vreo bucata de asfalt, arunca putina cola si dispar big grinhee hee daca pe tesaturi doar ce s-a zis big grin

| AdelinaC a răspuns:

Cu clor(asta daca haina nu e colorata sau nu e vorba de o piesa de mobilier din lemn)

| ThinkPink a răspuns:

Cu apa si sare de lamaie, salut

| Seth_1218 a răspuns:

Sunt sigura ca se curata. Incearca cu Vanish big grin

| alexa_9139 a răspuns:

Eu le curat cu apa rece. pun."haina" patata sub jetu de apa RECE. apoi frec cu sapun de casa.iese mult mai repede si nu ramane patatbig grin.