| break a întrebat:

Cu ce se pot scoate petele de spumant de pe perete[var lavabil]. Am dat numai cu apa dar nu se duce

5 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Incearca sa tamponezi cu putin Vanish.

| ianacristian a răspuns:

Cu apa calda si sapun de casa, de ala preparat de bunici nostri.gasesti sapun din acela la piata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema este asta : spumantul il stergi cu orice, ca se curata, dar, asa zisa pata care ramine, nu este pata! acolo unde ai sters s-a curatat peretele iar restul este murdar / afumat. Deci pata este ' pata " de curatenie! Poti incerca sa stergi tot peretele ( adolf )

| Teo_6515 a răspuns:

Incearca cu o carpa umeda si putin sapun/detergent/lichid de spalat vase/orice face spuma.

Sa nu dai cu solutii gen acetona sau spirt ca ajungi la alte belele. Bafta la scos petele.

| Valy_8638 a răspuns:

Pune si ceva in apa un detergent ceva daca nu varuieste