| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce se scot petele de pe gresie?

Răspuns Câştigător
| lost.in.rain a răspuns:

La mine a dat rezultate Ajax Professional Extra Power (lichid, miroase frumos). Se gaseste in supermarket si costa in jur de 15 lei.

1 răspuns:
| jahjah a răspuns:

1. inceraca cu otet.
2. vezi ca este prin Bucuresti, zona piata timpuri noi, o firma care distribuie la sticle mici solutii profesionale de curatat. apoi incearca orice ar putea contine acid azotic (in cantitati infime).
3. Te duci frumos la chimicale si ceri o sticla de detartrant. Torni un pic pe depunerea care te deranjeaza si o vezi cum se dizolva.

Nu incerca lama de fier ca poti sa lasi niste dare negre de la lama.
De obicei se curata cu un lemn sau cu un plastic dupa ce umezesti abundent cu apa curata
Dupa aceasta operatie trebuie sa freci bine cu o perdea (materialul de la perdea sau plasa de tantari e ff bun)
Succes si spor la treaba! big grin